W blasku choinki i w klimacie świąt Bożego Narodzenia 21 grudnia 2023 roku
w naszej szkole zostały wystawione Jasełka Bożonarodzeniowe. Przybliżyły nam one wydarzenia biblijne sprzed 2000 lat, kiedy to w ubogiej stajence narodził się Chrystus. Dzięki naszym zdolnym artystom i wokalistom mogliśmy przenieść się myślą i sercem do tej jedynej „świętej nocy”.

Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas sposobnością do wejścia w niezwykłą atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Uwagę oglądających przyciągały dekoracje oraz piękne stroje uczniów wcielających się w role świętej rodziny, królów, aniołów, pastuszków i innych postaci biorących udział w przedstawieniu.

Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki wykonane przez szkolny chór, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Po występie głos zabrał Pan Dyrektor Paweł Krysa, który złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

Inscenizację oraz dekoracje przygotowały panie: Monika Buda – Wesołowska, Angelika Krawczyńska, Iwona Matysiewicz, Karolina Przyjałkowska.

Przy wi­gi­lij­nym sto­le
Łamiąc opła­tek świę­ty,
Po­mnij­cie, że dzień ten ra­do­sny
W mi­ło­ści jest po­czę­ty;

Że, jako mówi wam wszyst­kim
Daw­ne, od­wiecz­ne orę­dzie,
Z pierw­szą na nie­bie gwiaz­dą
Bóg w wa­szym domu za­się­dzie.

Jan Kasprowicz