W realizację projektu SBO w naszej szkole zaangażowali się szczególnie uczniowie klas ósmych. Prężnie pracują w Szkolnym Zespole Roboczym SBO – uczestniczą w warsztatach, tworzą potrzebne dokumenty i promują projekt wśród uczniów. Zachęcili kolegów do zgłoszenia pomysłów, napisania projektów a te przeszły pomyślnie etap weryfikacji. Oba projekty, jak się okazało, łączy potrzeba stworzenia na korytarzach szkolnych miejsc odpoczynku dla uczniów. Projekt nr 1 „Duże siedzisko – ławki” napisali I. Mackiewicz, M. Podgórski i F. Zieliński – uczniowie klasy 8b. Projekt nr 2 „Kącik relaksu – pufy”  jest efektem współpracy M. Kołodziej, E. Sobczyk (kl.8a) i S. Parkhoniuk (kl.8b). Oba zespoły w ciekawy sposób reklamowały i promowały swoje projekty. Były gazetki, plakaty i ulotki oraz osobista prezentacja wśród uczniów. Pod koniec „kampanii wyborczej” emocje były ogromne. Wreszcie 14 listopada odbyło się wyczekiwane głosowanie. Ogromna urna, komisja wyborcza i  karta do głosowania. To się naprawdę działo i bardzo udzielało wszystkim, którzy tego dnia odwiedzali holl na parterze. W głosowaniu wzięło udział 396 uczniów klas I – VIII. Wszystkie głosy były ważne. 16 listopada plakaty, które zawisły w wielu miejscach szkoły informowały o wynikach głosowania:
  •  Projekt nr 1 „Duże siedzisko – ławki” – 238 głosów
  •  Projekt nr 2 „Kącik relaksu – pufy”   – 158 głosów
Tak postanowili uczniowie i teraz Zespół Roboczy może, kierując się wolą większości, finalizować działania. /opiekunki projektu – D. Szalak, I. Piskor/