Kraków znowu okazał się dla nas szczęśliwy! Przywieźliśmy do szkoły kolejne, zwycięskie puchary.
12-osobowa grupa uczniów klas 8 przeżyła w dawnej stolicy Polski fantastyczne 4-dniowe spotkanie z historią, turystyką i dobrą przygodą. Wyjątkowym przeżyciem było wieczorne rozpoczęcie rajdu na Kopcu Kościuszki. Nasz zespół świetnie poradził sobie w kolejnych dniach ze wszystkimi konkurencjami przygotowanymi przez organizatorów. Bardzo wysoko oceniono nasze występy artystyczne – wykonanie piosenki do wiersza W. Szymborskiej i scenkę „Osadzanie chochoła”. W czasie gry terenowej po Krakowie bardzo dobrze wykonaliśmy zadania w Muzeum Narodowym w Sukiennicach i w Muzeum Jana Matejki. Ciekawy ale jednocześnie dość trudny był marsz na orientację w dzielnicy Nowa Huta. Nie obyło się bez kilku błędów. W trakcie konkursu krajoznawczego mogliśmy pochwalić się dobrym przygotowaniem merytorycznym i świetną współpracą zespołu. Na zakończenie otrzymaliśmy legitymacje członkowskie PTSM.
Rajdowy zespół stanowili: dziewczęta – A. Gregorowicz, N. Gzik, M. Kołodziej, K. Kozak, M. Mazur, S. Parkhoniuk oraz chłopcy – R. Bolibok, Sz. Danilewicz, W. Krzysiak, F. Libera, K. Łysiak, F. Zieliński.
Oj będzie co wspominać!
D. Szalak, U. Gadzała