W czwartek 21 września 2023 r. klasy 6a i 6b, wraz z paniami Kingą Hopaluk-Pukaluk, Beatą Lewandowską i Iwoną Godulą, uczestniczyły w zajęciach na lubelskich uczelniach – na UMCS i Uniwersytecie Przyrodniczym. Najpierw obie klasy oglądały doświadczenia chemiczne p.t. „Światło w reakcjach chemicznych”. Było dużo ognia i wybuchów, czyli tego, co uczniowie lubią najbardziej. Potem klasy się rozdzieliły – 6a brała udział w warsztatach matematycznych „Wyrzuć sobie szóstkę z matmy”, a klasa 6b kontynuowała zajęcia chemiczne i tym razem uczniowie mogli sami wykonywać doświadczenia pod czujnym okiem pań prowadzących zajęcia „Fascynujący świat chemii na żywo”. Naszą wycieczkę wzbogaciliśmy spacerem po miasteczku akademickim oraz w Ogrodzie Saskim.