Klasy  trzecie odwiedziły UMCS, Wydział Matematyki Fizyki i Informatyki w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Na zajęciach dzieci tworzyły haft matematyczny, czyli obraz graficzny wykonany nićmi. Haftowanie polegało na przewlekaniu nitki według ustalonego wzoru – kodu. Każdy ruch musiał być przemyślany. Dzieci uczyły się cierpliwości i koncentracji. Wyszło wspaniale!

Kolejne zajęcia odbyły się na KUL. Tematem było: Jestem bohaterem codziennie: ratuję świat – czyli moja odpowiedzialność za stworzenie. W pierwszej części dzieci uczestniczyły w wykładzie o zanieczyszczeniu naszej planety i sposobach pomocy Ziemi. Podczas zabaw edukacyjnych uczyły się segregować śmieci. Wzięły też udział w zabawach ruchowych. Spotkanie zakończyło się quizem ekologicznym.

Opiekunowie grupy: Agnieszka Kaczorowska, Beata Świdzińska, Kinga Hopaluk-Pukaluk