23 kwietnia 2023 r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w pięknej akcji  –   Narodowe Czytanie Biblii, które w tym roku przebiegało pod hasłem: Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?

Słowo Boże głosili zarówno uczniowie, jak i nauczyciele podczas wszystkich mszy św.:

– o godz. 7.30: Zofia Dziak, Aleksandra Rubaj, Filip Sidor, Jan Zdybel, Zuzanna Zdybel – z panią Magdaleną Dziak;

– o godz.. 9.30: Maja Demczuk, Hanna Kruk, Aleksandra Pęcak, Maja Sobczak, Alicja Stachyra, Antoni Wojtyła –  z panią Alicją Wrzesińską;

– o godz. 11.30: Rafał Bolibok, Szymon Danilewicz, Amelia Gregorowicz, Milena Mazur – z panią Joanną Pielechowską;

– a o godz. 13.00 i 18.00 – wraz z panem dyrektorem, Pawłem Krysą: Szymon Buczek, Amelia Próchniak, Ewa Cieślik, Anastazja Kowalska, Marcel Wesołowski oraz Hanna Kapica, Julia Krysa, Julia Olszak, Joanna Osuch, Amelia Wójcik.

W tym roku do czytania słów Ewangelii uczniowie dołączyli pieśń „Wiele jest serc…”, którą przygotowali pod kierunkiem pani Iwony Matysiewicz. Nauczyciele zaś przypomnieli historię Narodowego Czytania Pisma Świętego oraz znaczenie tego wydarzenia, jak  i samej Biblii jako „Księgi nad księgami”,  w obecnych czasach.