Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, wróciliśmy do pięknej tradycji kolędowania. W Święto Objawienia Pańskiego  podczas wszystkich Mszy Św. w miejscowym kościele, grupa uczniów z naszej szkoły głosiła Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa, składając jednocześnie najlepsze noworoczne życzenia. W obecnej edycji „Herodów” nie mogło też zabraknąć nawiązań do problemów współczesnego świata – pandemii oraz wojny na Ukrainie.
Wszystkie występy bardzo podobały się widzom, którzy nie kryli wzruszenia i nagradzali młodych aktorów gromkimi brawami, za co gorąco dziękujemy.

Równie serdecznie przyjęła nas społeczność SOSW nr 2 w Lublinie, którą odwiedziliśmy 10 stycznia br. Dzieci żywiołowo reagowały na to, co się działo na scenie i chętnie włączały się w śpiew kolęd.

Przedstawienie zaprezentowaliśmy jeszcze w szkole podczas Przeglądu Kolęd i Pastorałek.   W „Herodach” wzięła udział duża grupa uczniów: Rafał Bolibok, Szymon Danilewicz, Amelia Flak, Weronika Gołubiak, Amelia Gregorowicz, Natalia Gzik, Milena Mazur, Karyna Nikulina, Sasza Zaients, Artur Wrześniewski – z klasy VII a; Franciszek Zieliński i Joanna Osuch – z VII b; Milena Bednarz – z VI b; Zofia Dziak, Julia Krysa, Magdalena Łazarz, Aleksandra Rubaj, Oliwia Soliło, Oliwia Wójcik, Zuzanna Zdybel – z  klasy V a oraz dzieci z klas  0 – III: Szymon Dziak, Alicja Gregorowicz,  Hanna Mazur, Jan Zdybel.
Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem nauczycielek: Joanny Pielechowskiej, Iwony Matysiewicz, Iwony Piskor.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w realizacji przedsięwzięcia: Księdzu Proboszczowi, Zbigniewowi Pietrzeli, Panu Dyrektorowi, Pawłowi Krysie, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły.
Do Siego Roku!